Motorola Moto Z3 incelemesi: kimlik krizi

Motorola Moto Z3 incelemesi: kimlik krizi

Moto Z3’ün olması gereken nedir? Motorola’nın bir grup gazeteci hipoplast bir mahsul duyurusu için bu ayın başlarında Chicago’ya gittiğinde, söylentilere tarafından bu telefonun bir çentikle ya da üstteki aşama donanımına sahip bir şeyle görüştüğünü düşündüm. Moto Z3, bu şeylerin ikisi de değil. Her açıdan, yakın zamanda piyasaya sürülen Moto Z3 Play ile aynı görünüyor. Onun özellikleri öbür (ve daha iyi), lakin bugünün amiral gemisi zeki telefonlar aşağıda birkaç basamaklar.

Z3 fiilen Motorola’nın 2018 “amiral gemisi” mi? 480 $ ‘da, kuşkusuz cüzdanınız için hoşgeldin haberi olabilecek bir fiyat yok. Verizon ve Motorola, Z3’ü nihayetinde süratli 5G hızlarına sahip olacak bir aygıt olarak pazarlıyor. Bugün Moto Z3’ün geleceğini gözden geçirmem olası yok, ama bu hafta sadece Verizon’da satışa sunulduğunda, Moto Z3 büyük bir ekran ve çok uygun bir fiyata enerjik bir performans sunacak. bununla birlikte, bununla beraber tasarım, kamera ve batarya ömrünü kapsayan kusurları ile birlikte geliyor. 7 Verge Puanı

Motorola Moto Z3 h2> Motorola Moto Z3 incelemesi: kimlik krizi 1

İyi Şeyler h3> Büyük, canlı ekran Hızlı performans Çok çekici fiyat

Fena Şeyler h3> Garip, unergonomik tasarım Sıradan kamera ve batarya ömrü 5G söz iman bir sıçrama gerektirir Özel bir tek bir taşıyıcı Motorola’dan satın alın Verizon’dan satın alın

Moto Z3, Moto Z3 Play ile ayrıntılarıyla benzer tasarıma sahip – benzer boyut ve ağırlığa sahip.

Aynı 6 inç, 1080p 18: 9 OLED ekrana, benzer garip-kullanımlı parmak izi tarayıcısına, benzer tek ön-ateşlemeli hoparlöre ve aynı incelikle Z3’ü hoşgörüsüz kılan MotoMod eklenmiş. Hem ses düğmelerinin sağ tarafta ilginç bir şekilde yüksek olduğunu görüyorum. Bunun yanı sıra, parmak izi sensörü ve soldaki sol taraftaki kuvvet düğmesi, Z3’ü kullanırken el jimnastiği yapıyor olacaksınız. Kulaklık girişi değil, oysa Motorola kutuda bir adaptör içeriyor.

Maalesef, Motorola Moto Z3’ün sırtına takmak için kutuya hiçbir şey eklemiyor. Z3 Play, ücretsiz bir batarya ile gelir (bu da telefonun tutmasını kolaylaştırır), ama Z3 ile birlikte gelen esas bir arka kapak kadar artı yok. Yazın köpeğindeyiz, ve bu parmak izi-mıknatıslı sırça sırtta hiç durmadan kaygan ve yağlı hissetmeye başlıyor. Kolay bir tarz kabuğu sahiden bütün farkı yaratırdı. Fiyat, Z3’ün tasarruf zarafetidir

Motorola’nın maliyet düşürmesi sıkıcı olabilir, fakat aynı zamanda Moto Z3’ün en büyük avantajına da yol açar: çok düşük bir fiyat. 500 $ ‘dan düşük olan Z3, orta dereceli Moto Z3 Play’den daha ucuzdur, oysa daha enerjik bir işlemci içerir.

64 GB dahil depolama alanı (isteğe ast microSD desteği ile birlikte) ve 4 GB RAM vardır. Motorola Moto Z3 incelemesi: kimlik krizi 2 Motorola en büyük ekranı Mevcut MotoMod’larla ahenkli kalan tasarım.

Z3, zamanımın kullanılmasında kesinti ya da sinir bozucu bir sıkışıklık belirtisi göstermedi ve hızlı performans Motorola’nın Android özelleştirmelerinde kullandığı yaklaşım yaklaşımıyla destekleniyor. Şirketin Moto Eylemleri jest kısayolları ve yazılım ayarları hala mevcut ve sadece daha yararlı oluyor, ancak baştan, yazılım deneyimi temelde stok Android 8.1 Oreo. (Verizon sayesinde sayısız bloatware ile mücâdele etmek zorunda kalıyorsunuz, oyunlar ve katiyen kullanamayacağınız birkaç rastgele kullanım da dahil almak üzere. Bunların birçok kaldırılabilir, geri kalanı devre dışı bırakılabilir.)

Motorola, geçtiğimiz yılki Moto Z2 Force’un çifte kamera sistemini aldı ve onu Z3’e aldı. İki f / 2.0 sensörü 12 megapiksel – bir renk, diğer tek renkli – ve iyi ışıkta güzel görüntüler üretebilir.

Motorola’nın seçkin renk ve sinema grafikleri gibi temel özellikleri bitirmek için eklediği bir takım kamera modlarından zevk alıyorum. İkincisi, çerçevenin hareket istediğiniz yere tek bir bölümünü seçmenize müsade verir ve geri kalan kısmı fotoğraf gibi görünür. Ziyafet faktörü bir kameranın teknik eksikliklerini telafi etmesine tezgâhtar olabilir, oysa Z3 en iyileriyle rekabet edemez. Bu, bu açıdan bir amiral gemisi yok.

Pil ömrü için, Z3 benim için azıcık tutarsız oldu. Bir Takım günlerde sorun olmaksızın esinti oluyor, ama yoğun dilekçe nadiren bir gün ortası aidat gerektiriyordu. Bu işlemciler için 3,000mAh’lik bir batarya çok pozitif bir değere sahip değildir. bu nedenle, bir elektrik prizine kolayca erişemezseniz bir MotoMod pil paketi satın elde etmek istersiniz. 5G çağında kullanacağınız ideal telefon değil

Verizon ve Motorola, Z3’ün birincil akıllı telefon olduğunu söyleyerek, “erken 2019” da 5G data hızlarına yükseltebiliyorsunuz. Yakında Olacak Olan MotoMod. Fakat, yarın veya gelecek yıl olacaklarına dayanarak bir telefon almamalısınız. Ve YouTuber Michael Fisher’ın bana doğrusu yapıştığını söyledi: 5G kuşkusuz bir takım fantastik mobil atılımlara yol açacak, ama Moto Z3 yalnızca onları deneyimlemek istediğim telefon yok.

5G modunun ne dek tutacağını bile bilmiyoruz ve bunun ucuz olacağından şüphe duyuyorum. Motorola Moto Z3 incelemesi: kimlik krizi 2

Ve sonradan orada MotoMod’ların kendileriyle ilgili girift geleceği. Lenovo ve Motorola, derhal üç cins için ek modüler aksesuar ekosistemini desteklemiştir, ama muavin olamıyorum lakin pistin sonuna ulaştığımızı hissediyorum. Hasselblad kamera ve bir Polaroid hemencecik film yazıcısı gibi yeni görüşler ortaya çıktı, oysa pil paketleri ve müzik hoparlörleri, günümüzün en eski Moto Z lansmanında olduğu gibi bugün de en kullanışlı, pratik MotoMod’lar. MotoMod klavye gibi gelecek taahhüt eden kavramlar sonsuza ertelendi.

İki şeyden birinin doğru olması durumunda görünüm daha iyi olurdu: Moto Z telefonları, bu özel aksesuarlara satın almayı haklı dahil etmemek için yeterliydi. MotoMod’lar mükemmel bir zeki telefona satabilecekleri dek dayanılmaz derecede soğuktu.

İki yıldan artı oldu ve her iki devamlılık da paniklemedi. Yorumlarımızı okudum, bu yüzden mevcut Moto Z sahiplerinin bu modüler cihazları aslında sevdiğini biliyorum.

Bu sene Motorola’nın “kırılmaz” ekranına çekilenler için bir Force sürümü yok ve Play sürümü bir batarya şampiyonu olma ününü kaybetti. Motorola’nın MotoMod’ları gelecekteki bir telefonda yeniden düşünmesi veya ayrıntılarıyla hareket etmesi durumunda şaşırmam.

Bunların tümü Moto Z3’ün fiyatı için son derece uygun bir telefon olduğunu söyledi. Hoş bir ekran ve süratli performans, en önemli önceliklerinizse, bu fena bir seçenek değildir. Ama daha önceki Moto Z’den daha uzun ekranın yanı sıra yükseltme gerçekleştirmek için hakiki bir neden yoktur. O süre bile, biraz daha artı tasarruf edeceğim ve Verizon’a bağlı olmadığınız sürece fazla daha güzel ve modern bir tasarıma sahip olan OnePlus 6 gibi bir şeye gidin. Eğer öyleysen, gerçekten buna ya da Esas Telefon’a geliyor. Moto Z3, iyi bir bedel, geri dönüştürülmüş bitler ve 5G’nin hemen şimdi gerçekleşmemiş bir taahhüdü olan acayip bir karması gibi hissediyor. 2018’de sadece geliştirilmiş bir ekrana sahip 2017 amiral gemisi.

Umarım Motorola’nın gelecek sene için daha büyük planları var.

Chris Welch / The Verge’ın Fotoğrafı

Vox Media’nın tabi ortaklıklarına sahip olması. Bunlar, yayınlama içeriklerini etkilemez, ancak Vox Media, yan kuruluş bağlantıları aracılığıyla satın alınan ürünler için komisyonlar kazanabilir.